Mýtus 6. "Zlozvyky sa odpúšťajú"
Vedeli ste, že fajčenie či nosenie pritesnej spodnej bielizne môžu stav vašej pokožky výrazne zhoršiť? Cigaretový dym znižuje prietok krvi a oslabuje cievy, čím narúša produkciu kolagénu v organizme. Aj preto ľahšie dochádza k preniknutiu tukových buniek na povrch a objaveniu jamiek na vašom tele.
K obmedzeniu prietoku krvi môže dôjsť aj v súvislosti s pritesným oblečením, čo je síce iba dočasný efekt, no aj tak by ste v prípade boja s nevzhľadnými jamkami na pokožke mali zvážiť celodenný pobyt v úzkych džínsoch alebo legínach.
Mýtus 7. "Strava za celulitídu nemôže"
Priam naopak. Niektoré potraviny dokázateľne ovplyvňujú stav pomarančovej pokožky a dokonca pomáhajú v boji proti jej vzniku. Strava bohatá na živiny, ako je lecitín, esenciálne mastné kyseliny, aminokyseliny a antioxidanty znižujú bunkový zápal, vyplavia nadbytočné tekutiny, a čo je najdôležitejšie, zvyšujú krvný obeh, čím bránia bunkám pred ich migráciou na povrch, teda predchádzajú vzniku „tvarohového“ efektu na koži.
Ak sa chcete celulitídy zbaviť navždy, stavte na biele mäso, špenát, zeler, sóju, fenikel, ľadový šalát, fazuľu či ryby. Nepriateľmi pomarančovej kože sú tiež rôzne bobule, orechy, vajcia, ovsené vločky, celozrnné pečivo a cestoviny, kyslomliečne výrobky, zelený a biely čaj, granátové jablká, mrkva, papriky, paradajky, karfiol, citrusové plody, brokolica a avokádo. Naopak, vyhýbať by ste sa mali jednoduchým cukrom a potravinárskym farbivám, alkoholu, nasýteným tukom, plnotučným mliečnym výrobkom, slaným pochutinám, umelým sladidlám či priemyselne spracovaným potravinám. Obmedzte príjem bielych cestovín, ryže, chleba, sáčkových polievok a konzerv. Takúto stravu praktizujú aj mnohé známe modelky či herečky, ktoré si môžu aj v dôchodkovom veku dovoliť hrdo vystavovať svoju pokožku celému svetu. Oplatí sa vyskúšať, nie?