Záleží na tom, aký rozsah choroba mala. Pokiaľ ste prekonali bežnú virózu, váš organizmus si vybudoval voči vírusom obranný mechanizmus, takže kozmetika by pre vás nemala predstavovať nebezpečenstvo. Iná situácia nastáva, máte za sebou angínu alebo inú bakteriálnu infekciu, prípadne herpes či ekzematický výsev. Vtedy nie je priestor na žiadne kompromisy!
NEBEZPEČNÉ LÍČENIE
Máloktorá žena sa maľuje počas chrípky či angíny, no nastanú situácie, kedy ešte treba prežiť naplánovanú pracovnú akciu alebo si neviete predstaviť návštevu lekára bez špirály a ľahkého mejkapu. Tu prichádza do úvahy otázka, ktoré miesta boli pri ochorení postihnuté. Pokiaľ sa vám na perách vytvoril herpes, mali by ste sa rozlúčiť so všetkými prípravkami, ktoré prišli s ústami do kontaktu. V prípade zápalu spojiviek alebo výsevu atopického ekzému si treba dať pozor na používanie očných tieňov, ceruzky, špirály alebo inej dekoratívnej kozmetiky. Týka sa to aj aplikátorov, ktoré ste pri líčení použili.
NABUDÚCE RADŠEJ TAKTO
Všetkým spomenutým problémom sa môžete elegantne vyhnúť, ak budete počas trvania choroby používať náhradné aplikátory - na očné tiene a púdre, náhradnú kefku na očnú špirálu a rúž či lesk budete tiež nanášať iba s použitím špeciálneho štetca, ako to robia profesionálni vizážisti. Pred krémovaním pokožky tváre či rúk si ich vždy najprv dôkladne umyte. Do nádobky by ste nikdy nemali siahať priamo prstami, ale špeciálnou „spatulou“, ktorá udrží vašu kozmetiku v stopercentnej forme. Ďalšou možnosťou je vydezinfikovať aplikátory v antiseptickom roztoku vo forme spreja, čo by ste mali robiť pravidelne a bez ohľadu na váš zdravotný stav. Mimochodom, mobil a ovládač od televízora ste si už vyčistili?