3. Jedzte veľa zeleniny, ovocia, znížte príjem tukov a cukrov.
4. Dajte si urobiť testy a doplňte si prípadné chýbajúce vitamíny najmä zo skupiny B, antioxidanty ako vitamín E, A, tiež omega 3 kyseliny, selén, zinok, prípadne železo. Vhodné je aj doplnenie prípadných aminokyselín ako metionín, cysteín, tyrozín, taurín. Na trhu je veľa prípravkov, ktoré kombinujú mnohé z týchto látok. Väčšinu výživových doplnkov treba užívať 3 mesiace.
5. Zaobstarajte si kvalitnú kozmetiku. Nepotrebujete v šampóne umelé perlete ani farbivá. Na trhu sú dostupné šampóny, kondicionéry a toniká s obsahom účinných látok podporujúcich rast vlasov a obmedzujúcich vypadávanie. Často obsahujú vitamíny, kofeín, chinín, žihľavový, rumančekový, hamamelový či lopúchový extrakt.
7. Výskumy poukazujú na priaznivý vplyv výťažku z rastliny Saw palmeto v dennej dávke 320 mg pri androidnej alopécii – vypadávaniu vlasov spôsobenému hormonálnymi príčinami.
8. Dodržiavajte pitný režim! Ľudia s nedostatočným pitným režimom majú sklon ku zvýšenému vypadávaniu vlasov, ktoré sa prejavuje najmä v oblasti kútov. Pitný režim si môžete spestriť bylinkovými čajmi. Vhodné sú najmä žihľavový, prasličkový, rumančekový, nechtíkový.
9. Zaobstarajte si špeciálnu kefu, ktorá vám uľahčí česanie. Kedykoľvek môžete, noste vlasy rozpustené, bez upnutej gumičky či sponiek, skúste predĺžiť intervaly medzi farbením vlasov a dodržiavajte pokyny výrobcu.
10. Všetko s mierou. Príkladom je vitamín A, ktorý vo vysokých dávkach spôsobuje, naopak, vypadávanie vlasov.