Pre diabetikov sú nevhodné predovšetkým adrenalínové aktivity, pre riziko zvýšenia glykémie. A rovnako športy, ktoré predstavujú pre telo vyššiu záťaž, napríklad behanie, posilňovanie s ťažkými váhami, bojové športy, parašutizmus, rafting a podobne. Stres a nevhodná forma cvičenia zvyšujú riziko výskytu hypoglykémie. U diabetikov, ktorí majú postihnuté očné cievy je úplne nevhodné posilňovanie.
Pre pacientov, ktorí majú pred cvičením glykémiu viac než 14 mmol/l a majú v moči prítomné ketolátky, je cvičenie nevhodné. Ak nie sú ketolátky prítomné, je nutné kontrolovať či nedochádza k vzostupu cukru. Ďalej je nutné monitorovať hladinu cukru pred cvičením, počas neho a aj po ňom s odstupom niekoľkých hodín.
Nevzdávajte sa
Vytrvalosť, pevná vôľa a trpezlivosť sa vždy vyplatí a v redukcii hmotnosti obzvlášť. Ako to však v živote býva, nič nie je stopercentné, pri snahe o redukciu hmotnosti sa vám určite stane, že budete mať lepšie aj horšie dni. Ak režim nebudete úplne zvládať, nevzdávajte sa a snažte sa motivovať. Či už tým, že si do spoločnosti oblečiete vaše obľúbené nohavice, do ktorých ste sa už dlho nezmestili, alebo že sa budete vo svojom tele lepšie cítiť.