Napriek tomu, množstvo z nás experimentuje s domácim farbením, šampóny vyberá podľa výraznej vône či lákavého obalu a denne sa dopúšťa niekoľkých fatálnych chýb, ktoré vlasy zbytočne ničia. Objavte tajné triky vlasových odborníkov, ktoré vašu hrivu dostanú okamžite do top kondície!
Nezabudnite na poriadne opláchnutie a potom celý proces ešte raz zopakujte. V prvom kroku sa zbavujete najmä prachu a hrubých nečistôt z vlasov, pri druhom sa sústreďte na dôkladnú očistu vlasovej pokožky“, vysvetľuje I. Trutzová.
FÉN VÁM VLASY NEZNIČÍ
Aj vy sa občas pozabudnete a necháte si mokré vlasy, zabalené v uteráku, aj dobrú polhodinku? Prípadne si nechávate vlasy uschnúť „naturálne, a to aj počas zimných mesiacov? Nerobte to, pokiaľ sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam s vlasovou pokožkou. Vlhkosť a teplé prostredie je dokonalá živná pôda pre rôzne plesne či baktérie, ktoré sa po chvíli začínajú rýchlo množiť. Aj preto vás niekedy prekvapí nepríjemné svrbenie či štípanie vo vlasoch. „Ak navyše trpíte olupujúcou sa pokožkou so sklonom k lupinám, určite ju odporúčam dôkladne vysušiť fénom a poriadne odstrániť všetku nadbytočnú vodu, pokračuje Izabel.
Vysušenie fénom vašim vlasom spraví tú najlepšiu službu. Nemusíte sa ho vôbec báť – dnes je na trhu široká ponuka šetrných ionizačných fénov, ktoré sú síce na pocit „horúcejšie“, no v skutočnosti dokážu uzamknúť vlahu vo vnútri vlasu, a tým ho paradoxne chránia pred vysušením. Zároveň tak predídete vyššie spomínaným problémom. „Veľmi dôležitá je technika fénovania. Nikdy si vlasy nefúkajte zospodu, ale pozdĺž vlasu, teda od korienkov dolu ku končekom. Vlasovú kutikulu totiž potrebujete uhladiť a uzavrieť, aby ste podporili účinok kondicionéru na vaše vlasy aj mechanicky, dodáva hairstylistka. Prirodzene, netreba zabúdať ani na termo ochranu pri každom fénovaní, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou kozmetickej výbavy pre zdravé vlasy.
Elektrizujú vám v zime vlasy? Priveľa statickej elektriny je znakom ich dehydratácie. Zamerajte sa teda na zlepšenie svojho pitného režimu a zabezpečte si aj dobrý hydratačný prípravok – či už si vyberiete šampón, kondicionér alebo špeciálne sérum, rozdiel určite pocítite. Pri výraznej dehydratácii sa odporúča skombinovať dohromady viac hydratujúcich produktov, najlepšie od jedného výrobcu.
Mastné vlasy mávajú vždy svoju príčinu. Môže to byť zdravotný dôvod, ale tiež používanie nevhodnej kozmetiky. Množstvo žien totiž v presvedčení, že ich vlasy sú mastné, používa kvantá vysušujúcej kozmetiky. Výsledkom je obranná reakcia, čo znamená zvýšenú produkciu mazu vo vlasovej pokožke. Mastenie tiež ovplyvňuje prílišná starostlivosť (ak si napríklad umývate vlasy každý druhý deň).
Takisto neustále sa hranie s vlasmi vám zaistí rýchlejšiu tvorbu mazu – skúste sa preto zamerať na poriadne vysušenie vlasovej pokožky fénom a následný styling, aby vás rozlietané vlasy nenútili neustále sa ich dotýkať.
Strava, stres a aktuálny psychický stav vedia zásadne ovplyvniť kvalitu a vzhľad vašich vlasov. Myslite na to aj pri naháňaní sa za vianočnými darčekmi či koncoročnými uzávierkami v práci.