Aspirin C šumivé tablety

1×20 tbl, liek

Značka: ASPIRIN

Na účinnú úľavu pri nachladnutí alebo chrípke a na zmiernenie rôznych druhov bolesti je tu Aspirin C. Podporuje tiež obranyschopnosť organizmu vďaka obsahu vitamínu C.

Varianty podľa počtu tabliet
6,99
Ušetríte 11%

Pôvodná cena:  7,89 €  ·  zľava 0,90 €

Najnižšia cena pred zľavou: 7.89 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Aspirin C šumivé tablety 1×20 tbl, liek

96230 ADC

Aspirin C sa používa na úľavu od príznakov nachladnutia alebo chrípky, ako je napr. bolesť hlavy, hrdla, svalov a horúčka, a tiež na úľavu od miernej až stredne silnej bolesti, ako je napr. bolesť hlavy, kĺbov, svalov a zubov, a vhodný je aj pri menštruačných bolestiach.

Aspirin C vo forme šumivých tabliet je kombinovaný liečivý prípravok, ktorý obsahuje účinnú látku kyselinu acetylsalicylovú a kyselinu askorbovú – vitamín C. Kyselina acetylsalicylová pôsobí protizápalovo, znižuje horúčku a prináša úľavu od bolesti. Kyselina askorbová má pozitívny účinok na imunitu.

Výhody výrobku

  • Prináša úľavu od príznakov nachladnutia alebo chrípky
  • Pôsobí protizápalovo, proti bolesti a znižuje horúčku
  • Rýchlo sa vstrebáva (kyselina acetylsalicylová)
  • Vhodný pre rôzne typy bolesti (bolesť hlavy, kĺbov, svalov, zubov a menštruačné bolesti)
  • Vitamín C podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu

Spôsob použitia

Aspirin C šumivé tablety užívajte presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľa alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak máte pochybnosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Šumivú tabletu rozpustite v pohári vody a vypite.

Dospelí užívajú 1 až 2 šumivé tablety v jednej dávke, ktorá môže byť opakovaná s odstupom minimálne 4 hodiny. Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet. Maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet.

Deti od 9 rokov môžu užívať Aspirin C iba pod dohľadom lekára. Deťom od 9 rokov sa podáva 1 tableta denne, t. j. 400 mg kyseliny acetylsalicylovej. V prípade potreby môže byť jednotlivá dávka opakovaná maximálne 3-krát denne v intervaloch 4-8 hodín.

Deti od 9 rokov iba pod dohľadom lekára: Deťom od 9 rokov sa podáva 1 tableta denne, t. j. 400 mg kyseliny acetylsalicylovej. V prípade potreby môže byť jednotlivá dávka opakovaná až 3-krát denne v intervaloch 4-8 hodín. Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg. Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny.

Kyselina acetylsalicylová s kyselinou askorbovou sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.

Špecifiká produktu

Aspirin C sa užíva pri nachladnutí alebo chrípke na úľavu od bolesti a horúčky. Prípravok môžu užívať dospelí pri horúčke a/alebo miernych až stredne silných bolestiach (napr. bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo pri menštruačných bolestiach).

Deti od 9 rokov iba pod dohľadom lekára.

Zloženie

Účinná látka: kyselina acetylsalicylová 400 mg a kyselina askorbová 240 mg

Pomocné látky: dihydrogén-citrónan sodný, hydrogénuhličitan sodný, uhličitan sodný, kyselina citrónová

Ďalšie informácie na www.aspirin.sk

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Aspirin C je liek na vnútorné použitie.

CH-20230329-55

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Upozornenie