Hlavný popis produktu
Astaxantín 5 % prášok je koncentrovaná forma prírodného karotenoidného pigmentu astaxantínu, ktorý je štandardizovaný na obsah 5 % čistého astaxantínu. Koncentrácia 5 % zaisťuje, že aj malé množstvo prášku poskytuje vysokú dávku astaxantínu. Tento sa nachádza v určitých mikroriasach. Po dosiahnutí optimálneho rastu sú riasy zberané a sušené. Následne je astaxantín extrahovaný. Extrahovaný astaxantín je čistený a koncentrovaný. Potom je prevedený do práškovej formy prostredníctvom procesov, ako je sprejové sušenie a lyofilizácia (sušenie mrazom). Astaxantín je rozpustný v tukoch, čo znamená, že sa dobre mieša s olejmi a tukmi.
Brusnice (Vaccinium oxycoccus) sú malé, červené bobule, ktoré rastú na vždy zelených kríkoch v kyslých rašeliniskách a mokradiach. Tento druh brusníc je bežný v severných častiach Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Brusnice sú známe svojou ostrou chuťou a bohatým obsahom bioaktívnych látok. Za hlavné benefity brusníc považujeme obsah látok, ako sú Proanthokyanidíny (PAC), Flavonoidy a fenolové kyseliny, vitamín C, vitamín A, vitamín K, a ďalšie vitamíny a minerály, ktoré prispievajú k ich nutričnej hodnote.
Koreň Macy peruánskej sa používa už tisíce rokov. Počas storočí si táto malá, ale napriek tomu veľmi významná zelenina našla miesto v rôznych kultúrach a krajinách. Maca rastie v juhoamerických horách vo výške 3000 až 4000 metrov nad morom, kde sú veľmi drsné a nepriaznivé podmienky. V týchto výnimočných podmienkach nerastú takmer žiadne rastliny, dalo by sa povedať, že Maca je z tohto pohľadu výnimočná. Možno aj vďaka tomu poznali koreň macy už aj starí Inkovia a hojne ho používali pre jeho skvelé vlastnosti.
Maca obsahuje rôzne vitamíny (napr. vitamín C, B-vitamíny) a minerály (napr. železo, draslík, vápnik, meď, zinok, mangán), glukozinoláty a polyfenoly a kompletný profil esenciálnych aminokyselín. V tomto výrobku používame žltú macu, ktorá má krémovú farbu a v Peru je najobľúbenejším druhom.
Kotvičník zemný alebo Tribulus Terrestris je pre svoje účinky jednou z najviac obľúbených bylín, ktorých schopnosti využívali a využívajú národy na celom svete. Kotvičník je rozšírený v Európe, Ázii, Afrike aj Austrálii. Pochádza pravdepodobne z piesočných morských pobreží Číny a Japonska. Je dobre známy v Indii, Číne a na Srí Lanke. Už dlhé stáročia sa používa práve v Ajurvéde. Obsahuje veľké množstvo bioaktívnych rastlinných látok, ako sú flavonoidy, flavonolové glykozidy, steroidné saponíny a alkaloidy, ktoré sú zodpovedné za širokospektrálne využitie výťažku z plodov Tribulus terrestris. Kotvičník tiež obsahuje vysokú hladinu rastlinných fytosterolov. Ich najvyššia koncentrácia sa nachádza v plodoch a koreňoch rastliny.
GreenFood Nutrition Tribulus 90 % je extrakt z plodov rastliny Tribulus terrestris (Kotvičník zemný) s vysokým 90 % obsahom saponínov.
Ashwagandha (Withania somnifera) je vytrvalá, subtropická až tropická rastlina, ktorá je v ajurvéde považovaná prírodný adaptogén. Ashwagandha (Withania somnifera) je vytrvalá, subtropická až tropická rastlina, ktorá pôsobí ako silný prírodný adaptogén. Ashwagandha býva už niekoľko tisícročí využívaná práve v Ayurvede. Extrakt obsiahnutý v tomto produkte je mnohonásobne koncentrovanejší ako klasický prášok z koreňa Ashwagandhy.
Saw Palmetto (Serenoa repens) je malá palma pochádzajúca z juhovýchodných Spojených štátov, najmä Floridy. Jej plody sú tmavo červené bobule, ktoré už dlho používajú pôvodní obyvatelia Ameriky. Za hlavné benefity Saw Palmetto považujeme obsah obsah látok, ako sú mastné kyseliny, Steroly a Flavonoidy, ktoré prispievajú k ich nutričnej hodnote.
Diglycinát zinočnatý je chelátová forma minerálu zinku, kde je zinok viazaný na dve molekuly aminokyseliny glycínu. Táto forma chelátu je navrhnutá tak, aby zlepšila absorpciu a biologickú dostupnosť zinku v tele. Chelátovanie je proces, pri ktorom je minerál viazaný na organickú molekulu, čo umožňuje lepší transport a využitie tohto minerálu v tele. Tým, že zinok je viazaný na dve molekuly glycínu vytvára stabilný chelátový komplex. Táto štruktúra chráni zinok pred interakciami s inými látkami v tráviacom trakte, ktoré by mohli znížiť jeho absorpciu. Je populárnou voľbou na doplnenie zinku práve kvôli svojej vysokej absorpcii a šetrnosti k žalúdku. Diglycinát zinočnatý je najčastejšie dostupný vo výživových doplnkoch vo forme kapsúl, ktoré zaisťujú jeho presné dávkovanie.
Balenie: 60 kapsúl
Predpokladaná doba užívania 1 balenia: 30 dní
Odporúčané denné dávkovanie: 2 kapsuly 1x denne. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Obsah látok v dennej dávke 2 kapsuly RVH*
Astaxantín prášok 300 mg **
Extrakt z brusníc 300 mg **
Maca 200 mg **
Tribulus Terrestris 200 mg **
Ashwagandha 10 % withanolidov 100 mg **
Saw Palmetto 100 mg **
Zinok 20 mg 200 %
*RVH - referenčná hodnota príjmu. **RVH nie je stanovená.
Zloženie: Astaxanthin prášok (5%), brusnice(Vaccinium macrocarpon, extrakt z plodov), Maca (Žerucha peruánska, Lepidium meyenii, extrakt z koreňa), Tribulus Terrestris - extrakt 90 %, Ashwagandha (Withania somnifera, Withania opojná, extrakt z koreňa - 10 % withanolidov), Saw Palmetto (Serenoa repens, Serenoa plazivá, extrakt z plodov), rastlinná kapsula z hypromelózy, diglycinát zinočnatý, protihrudkujúca látka (oxid kremičitý).
Upozornenie na obale: Výživový doplnok s rastlinnými extraktmi a zinkom. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu a tme, pri teplote do 25 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na obale.
Celý výrobný proces je certifikovaný podľa IFS Food. Prečo sme nahradili certifikáciu ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvetovo uznávaná certifikácia bezpečnosti a kvality potravinových produktov určená pre audity kvality výrobných procesov a produktov. Jednotný medzinárodne uznávaný potravinový štandard umožňuje zaistiť celosvetovo uznávanú konzistentnú bezpečnosť a najvyššiu možnú kvalitu potravín. Na tvorbe štandardov IFS sa podieľali nemecké (HDE), francúzske (FCD) a talianske (ANCC, ANCD) maloobchodné zväzy v spolupráci s výrobcami.
O čom vypovedá IFS certifikácia?
- o vysokej kvalite použitých surovín
- o vysokom štandarde skladovania surovín
- o maximálnej kvalite celého procesu výroby
- celosvetovo zvyšuje dôveryhodnosť produktov a značiek