Hlavný popis produktu
Kyselina hyalurónová je známa tiež ako hyaluronát sodný, je prirodzenou súčasťou medzibunkovej hmoty, ktorá vytvára naše bunky v našom tele. Spolu s kolagénom a elastínom je jednou z hlavných zložiek spojivového tkaniva, ktoré obklopuje naše kožné bunky. Mladá, zdravá pleť obsahuje veľké množstvo kyseliny hyalurónovej, ale s rastúcim vekom jej produkcia v pleti klesá a znižujú sa jej existujúce zásoby. Pre výživové doplnky, na vnútorné použitie, je odporúčaná strednomolekulárna až vysokomolekulárna kyselina hyalurónová. Nízkomolekulárne formy nie sú na vnútorné použitie samy o sebe vhodné, užívajú sa na vonkajšie použitie v dermatológii, napr. vo forme krémov, pretože majú lepšiu priestupnosť kožnou bariérou. V našom výrobku je použitá surovina, ktorá sa radí medzi vysokomolekulárne formy kyseliny hyalurónovej.
Kyselina hyalurónová použitá v tomto produkte sa vyrába fermentáciou. Moderná výroba kyseliny hyalurónovej často využíva proces fermentácie, ktorý je považovaný za ekologicky šetrný a účinný spôsob produkcie tejto dôležitej látky. Fermentácia zahŕňa použitie mikroorganizmov na premenu substrátov na kyselinu hyalurónovú. Proces začína výberom vhodných surovín, rastlinných substrátov. Tieto suroviny sa spracovávajú na jednoduché cukry, ktoré slúžia ako živiny pre mikroorganizmy. Špeciálne vybrané mikroorganizmy, ako sú baktérie Streptococcus zooepidemicus, sú pridané do fermentačného média obsahujúceho cukry. Tieto baktérie sú optimalizované na produkciu kyseliny hyalurónovej. Fermentácia prebieha v kontrolovaných podmienkach, kde mikroorganizmy metabolizujú cukry a produkujú kyselinu hyalurónovú. Po dokončení fermentácie sa zmes filtruje a kyselina hyalurónová sa extrahuje. Tento proces zahŕňa niekoľko krokov čistenia, aby sa odstránili nečistoty a získala sa vysoko čistá kyselina hyalurónová. Čistá kyselina hyalurónová sa potom formuluje do rôznych foriem, ako sú prášky na použitie v kozmetických a farmaceutických produktoch. Fermentácia je šetrná k životnému prostrediu, pretože využíva obnoviteľné suroviny. Tento proces umožňuje výrobu kyseliny hyalurónovej s vysokou čistotou a konzistenciou, čo zaisťuje kvalitný konečný produkt. Výroba fermentácií je bezpečná a kontrolovaná, čo zaisťuje, že konečný produkt neobsahuje škodlivé kontaminanty.
Chondroitín sulfát je prirodzene sa vyskytujúcou látkou, ktorá je súčasťou ľudského spojivového tkaniva, vrátane chrupavky, ktorá obklopuje kĺby. Vo výživových doplnkoch je chondroitín sulfát často používaný kvôli jeho prítomnosti v štruktúre chrupavky. Výrobný proces zahŕňa extrakciu chondroitínu sulfátu z rôznych zdrojov enzymatickou hydrolýzou. Tento proces rozkladá väčšie proteíny a molekuly v chrupavke, čo uľahčuje izoláciu čistého chondroitín sulfátu. Po extrakcii je chondroitín sulfát očistený a prevedený do formy vhodnej na použitie vo výživových doplnkoch, obvykle prášku alebo kapsúl.
MSM, čiže metylsulfónylmetán, je organická zlúčenina síry, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých potravinách a v ľudskom tele. Je známy pre svoj vysoký obsah biologicky dostupnej síry, ktorá je dôležitá pre mnoho biologických procesov. Obsahuje približne 34 % elementárnej síry, ktorá je kľúčová pre jeho vlastnosti. MSM je široko využívaný vo výživových doplnkoch vďaka svojej biologicky dostupnej síre. Je obľúbený najmä medzi športovcami a jedincami, ktorí hľadajú podporu pre svoj aktívny životný štýl.
D-Glukozamín sulfát 2KCl je stabilizovaná forma glukozamínu, aminocukra, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, najmä v chrupavkách a kĺbovej tekutine. Táto forma glukozamínu je spojená s dvoma molekulami chloridu draselného (KCl), čo zaisťuje stabilitu a rozpustnosť glukozamínu vo výživových doplnkoch. Vegán D-Glukosamín sulfát 2KCl je forma glukozamínu, ktorá je vhodná pre vegánov, pretože nie je odvodená z tradičných živočíšnych zdrojov, ako sú kôrovce. Tento glukozamín sa získava z rastlinných zdrojov, čo zaisťuje, že je 100 % rastlinného pôvodu. Vegán D-Glukosamín sulfát 2KCl sa obvykle vyrába fermentáciou pomocou špecifických mikroorganizmov z rastlinných surovín. V našom prípade z kukurice.
Špecifické mikroorganizmy sú kultivované na substrátoch rastlinného pôvodu. Tieto mikroorganizmy metabolizujú substrát a produkujú glukosamín, ktorý je potom extrahovaný a čistený. Glukozamín je potom sulfatovaný (pripojenie síranových skupín) a stabilizovaný pridaním chloridu draselného (KCl), čím vzniká vegán D-Glukosamín sulfát 2KCl. Tento typ glukozamínu je vhodný pre vegánov a vegetariánov, pretože nie je získavaný zo živočíšnych zdrojov. Výroba glukozamínu z rastlinných surovín môže byť ekologicky šetrnejšia ako tradičné spôsoby. Moderné výrobné postupy zaisťujú vysokú čistotu a kvalitu finálneho produktu.
Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je nevyhnutný na rôzne telesné funkcie. Vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. Podporuje normálnu tvorbu kolagénu pre správnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, zubov, ďasien a kože. Prispieva k vyrovnanému energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti a k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
Steviol-glykozidy sú získavané z listov rastliny Stévia sladkej (Stevia rebaudiana), ktorá je cenená pre svoju vysokú sladivosť. Steviol-glykozidy ako sladidlo sú na rozdiel od cukru takmer bez kalórií, majú nízky glykemický index a neprispievajú k tvorbe zubného kazu. Potraviny s nižšou hodnotou glykemického indexu zvyšujú hladinu krvného cukru pozvoľnejšie, čo je výhodné predovšetkým pre diabetikov, pri nadváhe a redukčných diétach, ale aj pre normálnu kondíciu.
Celý výrobný proces je certifikovaný podľa IFS Food. Prečo sme nahradili certifikáciu ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvetovo uznávaná certifikácia bezpečnosti a kvality potravinových produktov určená pre audity kvality výrobných procesov a produktov. Jednotný medzinárodne uznávaný potravinový štandard umožňuje zaistiť celosvetovo uznávanú konzistentnú bezpečnosť a najvyššiu možnú kvalitu potravín. Na tvorbe štandardov IFS sa podieľali nemecké (HDE), francúzske (FCD) a talianske (ANCC, ANCD) maloobchodné zväzy v spolupráci s výrobcami.
O čom vypovedá IFS certifikácia?
o vysokej kvalite použitých surovín
o vysokom štandarde skladovania surovín
o maximálnej kvalite celého procesu výroby
celosvetovo zvyšuje dôveryhodnosť produktov a značiek