Poznáme riešenie na mliečnu chrastu. Volá sa URIAGE BEBÉ

6. 10. 2020 · 3 minúty na prečítanie

Objavili ste na hlavičke vášho bábätka malé šupinky? Nie je nutné okamžite vyhľadávať lekársku pomoc. Aj keď je to kožný problém, s vhodnou kozmetikou sa dá úspešne liečiť doma.

Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Poznáme riešenie na mliečnu chrastu. Volá sa URIAGE BEBÉ

 

 

Ak ste v hlávke vášho bábätka našli drobné šupinky, nemusíte hneď utekať k lekárovi. Hoci ide o kožné ochorenie, s použitím správnej kozmetiky ho zvládnete vyliečiť aj doma.

 

 

Mliečna chrasta, ako sa ľudovo označuje seboroická dermatitída, sa u bábätiek najčastejšie objaví v rannom dojčenskom veku, a to na vlasatej časti hlavy, ale tiež na obočí, temene hlavy alebo v podpazušiach či slabinách. Stretáva sa s ňou pomerne veľké množstvo detí, no presná príčina jej vzniku stále nie je jasná. Pokiaľ hľadáte účinnú a zároveň nežnú pomoc pre citlivú pokožku vášho dieťatka, siahnite po lekárenskej kozmetike. Francúzska značka URIAGE BEBÉ aktuálne predstavuje novinku v podobe krému na mliečnu chrastu, ktorý v testoch dosiahol stopercentné zlepšenie problému.

Pod dohľadom pôrodníc a pediatrov

Vedeli ste, že špeciálny dermato-pediatrický rad produktov pre bábätká URIAGE BEBÉ sa môže pochváliť preukázateľnými priaznivými účinkami na detskú pokožku, podloženými klinickými štúdiami pod vedením pediatrickej a dermatologickej kontroly? Aj vďaka obsahu 100 % prírodnej termálnej vody Uriage pôsobí táto kozmetika mimoriadne upokojujúco, hydratačne a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

 

V prípravkoch URIAGE BEBÉ nájdete starostlivo vyberané ingrediencie a aktívne látky tak, aby poskytli maximálnu bezpečnosť tej najcitlivejšej pokožke. Samozrejmosťou je hypoalergénne zloženie bez parabénov, alkoholu, lanolínu, parfumácie alebo umelých farbív. Ľahká textúra krému na mliečnu chrastu zaručuje jeho bezproblémové používaní, prítomný glycerín a bambucké maslo sa zase postarajú o hydratáciu a výživu kože. Patentovaný komplex anti-dráždivých látok TLR2 lieči a čistí pokožku hlavy a zabraňuje opätovnému vzniku mliečnej chrasty.

 Riešenie na mliečnu chrastu

Dobrou správou je, že cielená starostlivosť s použitím vhodnej kozmetiky dokáže vaše bábätko zbaviť týchto nepríjemných šupiniek pomerne rýchlo. Ťažšie formy mliečnej chrasty sa zvyknú liečiť 1-2 % kyselinou salicylovou, mierne prejavy pozitívne ovplyvňuje kozmetika, spájajúca v sebe upokojujúce i aktívne zložky. Krém URIAGE BEBÉ v podobe jemnej emulzie upokojuje podráždenie a pomáha jemne odstraňovať mliečnu chrastu bábätiek. Navyše, zaručuje až sedemnásobné zmenšenie mliečnej chrasty už behom prvého týždňa používania.

 

Používanie krému URIAGE BEBÉ na mliečnu chrastu je veľmi jednoduché, a to hlavne vďaka jeho príjemnej konzistencii. Gél pohodlne naneste na postihnuté miesta na hlavičke. Nechajte ho pôsobiť celú noc a ráno ho vymyte šampónom na prvé detské vlásky.

Navlhčenú pokožku hlavy môžete skúsiť ošetriť aj jemným hrebeňom, ktorým opatrne vyčešete šupinky smerom von. Pozor, nič nerobte nasilu, aby ste bábätku neublížili. Prípadne použite froté uterák na osušenie vláskov.

Ďalšie fakty o mliečnej chraste

  • Predpokladá sa, že za vznikom seboroickej dermatitídy stojí účinok kvasinky Malssezia furfur, ktorá sa normálne nachádza na koži. Hovorí sa aj o vplyve nedostatku vitamínov skupiny B, poruche metabolizmu mastných kyselín či genetickej predispozícii. Mliečna chrasta sa často združuje s atopickým ekzémom.
  • Môže vyzerať ako lupiny či špina vo vlasoch, vo väčších množstvách sú tieto žltohnedé šupinky len ťažko prehliadnuteľné. Niet sa však čoho obávať - zo zápalov kože je seboroická dermatitída najmenej nebezpečná a jej ošetrovanie si nevyžaduje špeciálne schopnosti.
  • Hoci mliečne chrasty spravidla nie sú bolestivé, môže ich sprevádzať nepríjemné svrbenie či sčervenanie pokožky, čo sa prejaví aj na nálade vášho bábätka. Pri ošetrení pokožky preto dbajte na dostatočnú hydratáciu a upokojujúce zložky.
  • Toto ochorenie nepodceňujte, no ani na jeho riešenie príliš netlačte. Vyvarujte sa snahe „vyčesať“ šupinky z kože, mohli  by ste ju nepríjemne poraniť. Bez konzultácie s lekárom neaplikujte žiadne prípravky, určené pre dospelých ani agresívnejšie látky.
  • Odborníci potvrdzujú, že ložiská zvyčajne nemokvajú - iba vo výnimočných prípadoch, keď sa k ochoreniu pridruží aj infekcia.
  • V zime sa zvykne mliečna chrasta zhoršovať, v lete naopak ustupuje. U väčšiny detí zmizne okolo druhého roka života, no je dobré stav pokožky pozorne sledovať a podporiť jej zdravie správnou starostlivosťou a hygienou.

Ďalšie články k téme Poznáme riešenie na mliečnu chrastu. Volá sa URIAGE BEBÉ

O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora